Zoekmachines en Geschiedenis Van Google

Het onstaan van Google (Deel 2)

Het onstaan van Google (Deel 2)

In het vorige artikel waren we gestopt bij het vinden van de naam Google. In het tweede deel gaan we het hebben over het oprichten van het bedrijf Google en het starten van zijn toch door het grote web met als opdracht de onze te vergemakkelijken.


Zoektechnologie verkopen

Nadat Brin een nieuwe layout en logo had gemaakt voor Google kwamen de jongens op het idee om hun zoektechnologie te gaan verkopen aan andere zoekmachines zoals Altaviste en Yahoo.

De eerste zoekmachine die ze gaan proberen te overtuigen is Altavista. Ze spreken hiervoor af met Paul Flaherty, de toenmalig Directeur Generaal van Altavista om te gaan eten in een restaurant. Ze hoopten dat Altavista 1 miljoen dollar zou betalen om hun zoektechnologie te mogen gebruiken. Altavista was namelijk de marktleider op het gebeid van zoekmachines. Het bezitte 54% van de markt.

De jongens konden Flaherty er wel van overtuigen dat hun zoektechnologie beter was dan die van Altavista en hij beloofde hen iets te laten weten. Twee weken later kregen ze negatief antwoord. Het moederbedrijf, Digital Equipement Corp, wilde niet dat mensen van buitenaf zich zouden gaan moeien met de zoekmachine. Ook door vele andere zoekmachines werden ze afgewezen.

Investeringsmaatschappij

Als tweede oplossing dachten de jongens investeringsmaatschappijen te overtuigen om te investeren in een nieuwe zoekmachine maar ook in deze sector was er zo goed als geen interesse. Yahoo topman gaf hen wel de tip om een eigen bedrijf op te richten.

Onze wereldverbeteraars waren niet ontmoedigd door de afwijzingen maar wel teleurgesteld. Ze twijfelde er op een bepaald moment zelf even aan of ze er wel mee moesten doorgaan. Ze beslisten om er toch mee door te gaan en Google verder te verbeteren. Ze ontwikkelden alweer een nieuw logo maar deze keer met GIMP, een freeware programma om afbeeldingen mee te maken. Uiteindelijk werd het GOOGLE! met het opvallende uitroepteken aan het einde net zoals YAHOO!

Eerste nieuwsbrief

In de lente van 1998 stuurde ze hun eerste echte nieuwbrief rond met de vraag om feedback (kritiek en bugs) door te sturen. Uit deze feedback ontstond de korte inhoud van de gezochte pagina's die nog steeds bij de zoekresultaten staat. Ze zaten nog steeds met de vraag of ze hogerop moesten gaan en Stanford moesten verlaten. Maar zonder geld was dit onmogelijk.

De oplossing

Eind augustus zaten ze op een dak van hun veranda te wachten op Andy Bechtolsheim. Ze hadden een afspraak kunnen regelen met deze grote investeerder via een docent, David Cherito. Hij bezitte heel wat kapitaal en zou Google kunnen helpen met het oprichten van een eigen bedrijf. Hij was oprichter van Sun Microsystems en vice-president van Cisco Systems.

Hij gebruikte zelf Altavista omdat er niet veel anders op de markt was. Hij irriteerde zich vaak aan de lage kwaliteit van de resultaten, een meevaller voor Brin en Page. Page probeerde hem de manier van werken bij Google uit te leggen. Hij sprak over goedkope computers die op een speciale manier met elkaar in een netwerk worden geplaatst en zo heel het web kunnen downloaden en indexeren. Het enige probleem dat de uitbreiding van Google in de weg stond was het tekort aan liquide middelen.

Grote risico's

Ondanks het feit dat andere zoekmachines verlies draaiden wou hij het wel riskeren om te investeren in Google. Hij zag wel iets in het project van de jongens. Langs de andere kant vertrouwde hij ook op collega's zoals David Cheriton, toen al een groot fan van Google. Na en demonstratie en een gesprek was hij overtuigd. Hij had veel bewondering voor hun manier van handelen. De jongens koozen voor computers in plaats van voor reclame. Dit bewees nog maar eens dat het ging om het resultaat en niet bepaald om het geld.

Na een kleine discussie omtrent advertenties kregen ze een cheque van 100.000 dollar. Er werd niet onderhandeld over de voorwaarden maar de cheque werd meteen overhandigd en Andy vertrok naar zijn volgende afspraak.

Pas twee weken later richten onze computerwonders Google op. Samen met het geld van familie en vrienden hadden ze een startkapitaal van 1 miljoen dollar.
© 2007 - 2010 Duckness, gepubliceerd in Zoekmachines (Pc en Internet) op 01-12-2007. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Duckness is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen

Bronnen en/of referenties

  • Boek: Google, het verhaal achter het mediasucces.

Reageer op het artikel "Het onstaan van Google (Deel 2)"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.