Tutorials en Overburnen

Haal het maximale uit uw cd-r

Haal het maximale uit uw cd-r

Altijd net een nummertje extra op uw cd-r willen zetten? Of wilt u gewoon het uiterste uit uw cd-r en brander halen? Gebruik dan de overburn functie van Ahead Nero Burning Rom.


CD-Speed

Vanaf versie 6 van het uiterst beroemde brandprogramma Nero, zit standaard Nero CD-speed bijgeleverd. Met deze tool kunt u van alles testen zonder dat er ook maar iets op uw cd-r wordt gebrand. Ook kunt u met deze software, van Nero, de maximale overburn van uw cd-r bepalen. Overburnen is het meer branden op een cd-r dan eigenlijk kan. U heeft bijvoorbeeld een cd-r liggen van 74 minuten. Met overburn zou u dan bijvoorbeeld 76 minuten kunnen branden. Omdat iedere serie cd-r's anders is, moet u iedere keer dat u een andere soort cd-r's gebruikt opnieuw de overburn testen.

Het testen van uw cd-r

Start Nero CD-speed via Start > Nero > Nero toolkit > Nero Cd-speed. Plaats vervolgens een lege cd-r in uw brander, en selecteer deze brander in cd-speed. Wanneer u dit gedaan heeft gaat u naar: Extra > overburn test. Er zal een nieuw venster verschijnen. Vul in dit venster, bij ‘test capacity’, een bepaalde tijd in, die hoger ligt dan de standaard waarde van uw cd-r, waarop u wilt testen.

Voorbeeld:
Ik wilde een 74 minuten cd-r overburnen en dus heb ik de waarde ingesteld op 78:00. Vervolgens klik ik op ‘Start’ zodat de test begint. Bij deze cd-r stopte de test bij 76:01:32. Dit is dan de maximale overburn van dit type cd-r. Het kan zijn dat uw cd-r een hogere of lagere overburn aankan. Wanneer u meer kunt overburnen dan de waarde die u had ingevuld om te testen, zult u aan het einde van de test een melding krijgen dat er een hogere waarde moet worden ingesteld. Hierna zal u de test opnieuw moeten uitvoeren, maar dan met een hogere test waarde.
Let op: hou er rekening mee dat niet alle cd branders goed kunnen overburnen.

Nero instellen voor het overburnen:

Start Nero. Ga naar File > preferences > expert features en vink 'Enable overburn disk at once' aan. In dit nieuwe venster vult u de gevonden tijd in (in het voorbeeld 76:01) en klikt u op 'OK'.

Branden

Nu kunt u een cd gaan branden, met meer dan de gewone maximale 74 minuten.
Let op: er moet wel met 'disk at once' (DAO) gebrand worden. Overburn kan namelijk niet met 'track at once' (TAO).
Tip: om er zeker van te zijn dat u geen cd-r hoeft weg te gooien, kunt u ook 'simulatie' aanvinken. Nero zal dan eerst het branden testen en als er geen fouten zijn zal het branden gestart worden.

Als alles goed ingesteld is, kunt u het brandproces starten door op ‘write’ te klikken. Nero zal nu eerst een waarschuwingsbericht weergeven. Als u wilt doorgaan met branden, klikt u op ‘Write overburn cd’.
© 2008 - 2009 Waarten, gepubliceerd in Tutorials (Pc en Internet) op 20-03-2008, laatst gewijzigd op 24-03-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Waarten is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Haal het maximale uit uw cd-r"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.