Bureau en Accessoire

Bureau-accessoires - Paint, Rekenmachine en Wordpad

Bureau-accessoires - Paint, Rekenmachine en Wordpad

De bureau-accessoires op je computer geraken soms wat in de vergetelheid door de vele andere software die is geďnstalleerd op je PC. Toch kunnen deze kleine programmatjes zéér handig zijn! Hier worden de accessoires 'Paint, Rekenmachine en Wordpad' van Windows uitgelegd!


Paint

Paint is een tekenprogramma waarmee u zowel eenvoudige als complexe tekeningen kunt maken. U kunt in zwart-wit of in kleur tekenen waarna de tekeningen als bitmapbestand kunnen worden opgeslagen. Tekeningen kunnen worden afgedrukt, als achtergrond voor het bureaublad worden gebruikt of in andere documenten worden geplakt. U kunt met Paint zelfs gescande foto's bekijken en bewerken.

U kunt Paint gebruiken voor het bewerken van figuren, zoals jpg-, gif- en bmp-bestanden. Zo kunt u een Paint-figuur in een ander document plakken of als bureaublad-achtergrond gebruiken.

Rekenmachine

U kunt de Rekenmachine gebruiken voor alle standaardbewerkingen waarvoor u normaal gesproken een zakrekenmachine gebruikt. U kunt met de Rekenmachine basisberekeningen uitvoeren, zoals optellen en aftrekken, maar u kunt de Rekenmachine ook voor wetenschappelijke berekeningen gebruiken, zoals logaritmen en faculteiten.

Wordpad

Met WordPad kunt u eenvoudige tekstdocumenten of documenten met complexe opmaak en afbeeldingen maken en bewerken. U kunt gegevens vanuit andere documenten in een WordPad-document koppelen of insluiten.

U kunt WordPad-bestanden opslaan als tekstbestand, RTF-bestand, tekstbestand voor MS-DOS of Unicode. Deze indelingen bieden meer flexibiliteit bij het werken met andere programma's. Documenten waarin meerdere talen worden gebruikt, moeten als RTF-bestanden worden opgeslagen.
© 2008 Joppe, gepubliceerd in Software (Pc en Internet) op 17-07-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Joppe is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Bureau-accessoires - Paint, Rekenmachine en Wordpad"


Door Onbekend op 09-11-2008

Goede middag, nou ik heb een vraagje , ik ben myn wordpad kwijt geraakt en ik kan hem nou niet meer donlowden. Weten jullie een site of iets wat net als wordpad is ofzo iets xx Onbekend!