Communicatie en Myspace

Hyves, facebook of myspace? De profielensites op een rijtje

Hyves, facebook of myspace? De profielensites op een rijtje

Online sociale netwerken zoals Hyves, Facebook en MySpace zijn enorm populair. Bijna alle scholieren en studenten hebben een profielpagina waarmee ze hun vrienden kunnen bereiken, foto's delen en nieuwe mensen ontmoeten. Ook onder werkende mensen worden deze sites steeds populairder. Elke artiest heeft wel een MySpace pagina en ook veel politici maken van deze websites gebruik om hun populariteit te vergroten. Hieronder lees je alles over de drie meest populaire netwerksites in Nederland.


Hyves

Hyves werd opgericht door Raymond Spanjar, Koen Kam en Floris Rost van Tonningen. De site moest de Nederlandse tegenhanger van het Amerikaanse MySpace worden. Dat is ondertussen aardig geukt: in 2007 mocht Hyves haar vijf miljoenste lid verwelkomen. Bekende leden zijn ondermeer minister-president Jan Peter Balkenende, DJ Tiësto en zangeres Ilse de Lange.

  • Opgericht in: oktober 2004
  • Aantal leden: meer dan 5 miljoen mensen in Nederland

Voordelen:
  • Gemakkelijk te gebruiken
  • Hyves heeft zoveel leden dat je enorm vrienden en kenissen kan terugvinden
  • Je kan zelf je profiel personaliseren. Zo kan je de achtergrond veranderen, de letters en de kleur.
  • Erg leuk is dat je op Hyves kan zien hoe iedereen met jou verbonden is. Als je op een profiel klikt van iemand die nog geen vriend van jou is, kan je zien in hoeveel stappen deze persoon met vrienden van jouw vrienden bevriend is.
  • Het is erg makkelijk om mensen terug te vinden die dezelfde smaak hebben als jij in bijvoorbeeld muziek, boeken of films. Je hoeft enkel de naam van de band, film, enz die je leuk vindt aan te klikken, en je ziet een lijstje van alle mensen die er ook van houden.

Nadelen:
  • De website ziet er erg amateuristisch uit
  • Van tijd tot tijd is de website slecht bereikbaar
  • Er zitten een aantal foutjes in de website. Zo werken de privacysettings die je kan instellen voor jouw pagina soms niet, waardoor je eigen vrienden je pagina niet kunnen zien.
  • Hyves is enkel bedoeld voor Nederlanders, waardoor je internationale vrienden o artiesten niet kan toevoegen.

Facebook

Facebook werd opgericht door de Harvard student Mark Zuckerberg. De website was aanvankelijk enkel bedoeld voor studenten, maar tegenwoordig kan iedereen die ouder is dan 13 een profiel aanmaken. Facebook is niet overal even populair: Mexico en de Amerikaanse staat Ontario verbanden Facebook op de werkplek omdat de website de werknemers van hun werk zou houden.

  • Opgericht in: februari 2004
  • Aantal leden: 64 miljoen wereldwijd

Voordelen:
  • Makkelijk in gebruik
  • De unieke netwerkfunctie: je kan je bij Facebook bij een of meerdere netwerken aansluiten. Elke universiteit, elk land en sommige werkplekken hebben een netwerk. Zo kan je snel nieuwe mensen leren kennen.
  • Je kan verschillende applicaties toevoegen: dat zijn quizjes, spelletjes, slideshows, dagelijkse quotes, ... Zo kan je je profiel interessanter maken. Bovendien kan je met de applicaties vaak gegevens uitwisselen met je vrienden en mensen met dezelfde interesse leren kennen
  • Meer en meer artiesten krijgen een pagina op Facebook, zodat je er naar de nieuwste muziek kan luisteren.
  • Facebook ziet er proper uit doordat alle pagina's dezelfde opmaak hebben. De pagina's worden ook erg snel geladen.
  • Omdat Facebook vooral gebruikt wordt door studenten, ontvang je geen spam en krijg je ook geen friend requests van mensen die je niet kent
  • Het is erg makkelijk om mensen terug te vinden die dezelfde smaak hebben als jij in bijvoorbeeld muziek, boeken of films. Je hoeft enkel de naam van de band, film, enz die je leuk vindt aan te klikken, en je ziet een lijstje van alle mensen die er ook van houden.
  • Als je foto's uploadt, kan je op de personen op de foto klikken en erbij schrijven wie zij zijn. Daardoor kan je snel zien op welke foto's van andere leden jij ook staat, en op welke foto's je vrienden staan.
  • Je kan kiezen welke delen van je profiel je openbaar maakt en welke delen je verborgen houdt.

Nadelen:
  • Iedereen moet dezelfde bronopmaak behouden. Je kan enkel tekst invoeren. Kleurenschema's, lettertype en achtergrond zijn voor iedereen hetzelfde
  • Er zijn niet zoveel Nederlanders die een Facebook profiel hebben. Je zal er dus niet zoveel bekende gezichten op terugvinden.
  • Er zit geen limiet op het aantal applicaties dat je op je profiel kan toevoegen. Daarom zijn sommige profielen zo vol, dat je niets meer kan terugvinden.

MySpace

MySpace is een Amerikaans bedrijf gevestigd in Californië. De eigenaar is Fox Interactive Media.Het is een van de populairste websites op het internet. Het is de oudste en bekendste sociale netwerksite. Myspace is vooral bekend vamwege de grote muziekafdfeling van de website. Elke artiest heeft een myspace pagina waarop je de nieuwste nummers kan horen, tourdatums kan bekijken en soms met de artiesten zelf in gesprek kan gaan.

  • Opgericht in: februari 1999
  • Aantal leden: 106 miljoen wereldwijd in 2006

Voordelen:
  • Je kan zelf je profiel personaliseren. Zo kan je de achtergrond veranderen, de letters en de kleur.
  • Je kan er al je favoriete artiesten op terugvinden en muziek beluisteren.
  • Je kan de taal veranderen naar het Nederlands.

Nadelen:
  • Je krijgt heel veel spam
  • Vele bands e leden voegen mensen toe die ze niet kennen om populairder te worden
  • Niet geschikt voor kinderen: je krijgt veel reclame voor pornowebsites en volgens de Amerikaanse media zijn er ook verschillende pedofielen actief op MySpace
  • De pagina's zien er heel onoverzichtelijk uit omdat je vrijwel alles van de lay-out kan veranderen en het duurt soms een eeuwigheid tot de pagina's geladen zijn.
  • Je account kan gehackt worden en er zijn vaak virussen en fouten op de website.
  • MySpace is vooral populair in de angelsaksische landen. Er zijn niet zoveel Nederlanders actief op MySpace.
© 2008 - 2010 Wolkje, gepubliceerd in Communicatie (Pc en Internet) op 12-03-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Wolkje is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen

Bronnen en/of referenties

  • www.hyves.nl
  • www.myspace.com
  • www.facebook.com

Reageer op het artikel "Hyves, facebook of myspace? De profielensites op een rijtje"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.